Jak wyczyścić przypalony garnek?

wpis w: Bez kategorii | 0

 

 

Garnek łatwo przypalić, a trudno się tego zabrudzenia pozbyć. Czasem wystarczy dosłownie kilka sekund nieuwagi, by gotujące się mleko przysporzyło nam mnóstwo pracy…

Przedstawiamy sprawdzone sposoby na to, jak wyczyścić przypalony garnek!

❗Sól

Ta metoda sprawdza się wyłącznie wtedy, gdy przypaliłaś sam spód naczynia. Na dno garnka wysyp grubą warstwę soli. Pozostaw tak na kilka godzin, a następnie opłucz garnek dużą ilością wody. Może być konieczne przetarcie ściereczką lub gąbką.

❗Proszek do prania

Proszek do prania pomaga zwalczyć nie tylko plamy na ubraniach! Świetnie poradzi sobie również z przypalonym garnkiem. Wsyp do niego trzy łyżki proszku do prania, zalej do pełna wodą i przez jakiś czas gotuj. Na ogół wystarczy raptem kilkanaście minut takiego „prania”, aby garnek był czysty.

❗Ocet

Jeśli garnek nie jest emaliowany, zabrudzenia usuniesz za pomocą octu. Nalej do naczynia ocet na wysokość kilku centymetrów i gotuj przez kilka minut. Ta metoda jest niezwykle skuteczna, jednak jej wadą jest nieprzyjemny i intensywny zapach.

❗ Cola

Ten legendarny napój ma wiele innych zastosowań. Jednym z nich jest zdolność czyszczenia zabrudzeń! Nalej do garnka colę na wysokość kilku centymetrów. Gotuj przez parę minut, a spalenizna zniknie bez śladu! Metoda nie jest wskazana do czyszczenia garnków emaliowanych.

❗Tabletka do zmywarki

Z przypalonym garnkiem na pewno poradzi sobie tabletka do zmywarki. Wrzuć ją, a następnie zalej wrzącą wodą na wysokość mniej więcej dwóch centymetrów. Tę mieszankę pozostaw w garnku na całą noc! Rano umyj garnek, a zabrudzenia znikną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Security Code: