Ty zajmij się pracą, a my za Ciebie wyprasujemy!

wpis w: Bez kategorii | 0

szablon - USŁUGI post prasowanie

Skup się na tym co najważniejsze – my zajmiemy się resztą.

– Prasowanie
– Mycie okien
– Sprzątanie mieszkań i apartamentów pod wynajem
– Stała współpraca i jednorazowe usługi


Zadzwoń! 507 014 692

 

lub skorzystaj z poniższych rad:


1.Unikaj suszenia w suszarce bębnowej, a także odwirowywa
nia na wysokich obrotach. Na ile to możliwe, pozwól ubraniom samodzielnie wyschnąć. Ograniczysz w ten sposób ilość trudnych do rozprasowania zagnieceń.
2. Przypinaj pranie najmniejszą możliwą ilością klamerek, o ile nie wieje silny wiatr. Jeżeli suszysz je w łazience, oczywiście są one zupełnie zbędne.
3. Staraj się rozwieszać pranie tak, aby szwy pokrywały się ze sznurem. Unikniesz w ten sposób charakterystycznej kreski odciśniętej wzdłuż ubrań.
4. Koszule wieszaj do wyschnięcia na wieszakach.
5. Ubrania wyjątkowo trudne do uprasowania rozwieszaj zupełnie mokre, wręcz ociekające wodą. Powieś je na wieszaku, nad wanną, by nie zalać podłogi.
6. Prasuj z parą. Niektóre tkaniny marszczą się jednak pod wpływem pary i wysokiej temperatury – wówczas lepiej uprasuj je na sucho.
7. Przed rozwieszeniem prania strzepnij je, aby się rozprostowało.
8. Jeżeli suszysz ubrania na pełnym słońcu, wywróć je na lewą stronę – unikniesz płowienia kolorów.Prasuj również na lewej stronie, gdyż inaczej łatwo „wyświecić” tkaniny. Ewentualnie spróbuj prasować przez bawełnianą ściereczkę – jest to przydatne zwłaszcza wtedy, kiedy musisz uprasować kanty, a te przecież nie mogą być skierowane do wewnątrz.
10. Posegreguj pranie według temperatury jego prasowania tak, abyś mogła zacząć od tkanin wymagających najniższej temperatury i stopniowo zwiększać temperaturę prasowania, zamiast na zmianę zwiększać ją, by za chwilę czekać, aż żelazko ostygnie.
11. Omijaj guziki i zamki błyskawiczne z tworzyw sztucznych, gdyż mogą się stopić w kontakcie z gorącym żelazkiem.
12. Prasując tkaninę, na której jest widoczny kierunek włosa, prasuj ją „z włosem”.
13.Jeżeli metka ze znakami ostrzegawczymi sprała się, zgubiła lub w pośpiechu ją odcięłaś, zrób wcześniej próbę na małym kawałku.
14. Wełniane swetry i dzianiny prasuj po lewej stronie, przez wilgotną ściereczkę, przekładając a nie przesuwając żelazko.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Security Code: