Jak skutecznie wyczyścić płytki i fugi?

wpis w: Dobra rada | 0

Mimo że dokładnie myjesz płytki, nie są one idealnie czyste i błyszczące?
Podobny problem masz z fugami?
Zapraszamy do Nas!
Wyręczą Cię w tym nasze Anioły!
Zadzwoń! 507 014 692

 

post

Skorzystaj z naszej rady jak skutecznie wyczyścić płytki i fugi?

Czyszczenie płytek na podłodze:


Na nic zda się przecieranie półek i mebli, jeżeli nie zadbasz o czyste płytki na podłodze. Pod wpływem ruchu człowieka lub podmuchów wywołanych przez przeciągi, drobinki kurzu, brudu czy sierści zwierzęcej unoszą się w powietrzu, osadzając na wszystkim, co spotkają na swojej drodze. Właśnie dlatego dokładne zamiatanie lub odkurzanie płytek, także tych w łazienkach, powinno stać się codzienną rutyną.
Rada: podłogi z płytek ceramicznych i gresowych będą czystsze na dłużej, gdy umyjesz je wodą zmieszaną z dobrym detergentem.
Płyn uniwersalny, w przeciwieństwie do produktów specjalistycznych służących do czyszczenia konkretnych powierzchni czy sprzętów, idealnie sprawdzi się w przypadku szybkich, codziennych porządków. Tworząc warstwę ochronną, będzie zabezpieczać powierzchnie przed różnego rodzaju zabrudzeniami i zaciekami, pozostawiając je czyste i lśniące na dłużej.


Czyszczenie płytek na ścianach:


Problem czystych płytek dotyczy nie tylko podłóg. Mało która kuchnia nie jest wykończona kaflami, chroniącymi ściany przed wodą czy pryskającym tłuszczem. Także w łazienkach płytki ścienne są standardem. Tymczasem to powierzchnie, które nad wyraz „lubią” gromadzić zarówno kurz, jak i plamy z mydła, wody czy tłuszczów.
Rada: by zadbać o czystość płytek na ścianach, wystarczy wyposażyć się w płyn uniwersalny do podłóg, ciepłą wodę oraz czystą butelkę ze spryskiwaczem, która posłuży do zaaplikowania przygotowanego roztworu. Później zostaje już tylko przetarcie płytek miękką szmatką z mikrofibry, by cieszyć się czystymi, pachnącymi i błyszczącymi ścianami w łazience oraz kuchni.


Czyszczenie zabrudzonych przestrzeni między płytkami:


Należy je wyczyścić szczotką do zębów i środkiem czyszczącym lub roztworem wybielacza z wodą w proporcjach 1:1 albo płynnym antyseptykiem zmieszanym z wodą.

 

Zostaw Komentarz

Security Code: