Jesteś zapracowana? – Przeczytaj jak zorganizować swój czas!

wpis w: Dobra rada | 0

kobieta-pracujaca

Anielskie rady dla kobiet pracujących!

Trzeba nieco mniej od siebie wymagać. Starajmy się działać skutecznie, nie naruszając przy tym rytmu swojego życia.

• Cięższe prace należy zaplanować sobie na koniec tygodnia, gdyż wtedy najprawdopodobniej będziemy mieć więcej energii.


• Przed wyjściem z domu należy sprawdzić, czy wszystko posprzątałyśmy, by nie zdarzyło się, że w zlewozmywaku zostały brudne naczynia, a na podłodze leżała porozrzucana odzież. Gdy wrócimy do domu, będziemy z tego zadowolone. Jeśli jest to potrzebne, trzeba wstać pół godziny wcześniej, by wszystko zdążyć wykonać rano.


• Przed wyjściem do pracy albo, jeśli rano nie mamy czasu, wieczorem przed pójściem spać, należy wygładzić poduszki i pozbierać porozrzucane gazety. Kiedy zmęczone wrócimy do domu, będziemy się czuły znacznie lepiej.


• Umywalkę i podłogę ubikacji należy myć codziennie. Te miejsca sprzyjają rozwojowi bakterii.


• Odkurzacza używamy tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne. Lepiej zrobić to rano. Dźwięk odkurzacza wieczorem może denerwować i nas i naszych domowników.


• Nie należy odkładać pracy na wieczór, gdyż wtedy jesteśmy zmęczone. Jednak niektóre zajęcia działają uspokajająco, np. czyszczenie sreber, wywabianie plam z tapicerki i polerowanie mebli.


• Jeśli już jednak chcemy wykonać wieczorem jakąś większą pracę, należy to zrobić dokładnie. Nie zabierajmy się za czynności zbyt pracochłonne, których nie będziemy w stanie dokończyć np.:

PONIEDZIAŁEK – odkurzaczem odkurzamy podłogi, zasłony i tapicerkę mebli.
WTOREK – sprzątamy sypialnię, pierzemy pościel i/lub wywabiamy plamy.
ŚRODA – prasujemy lub wietrzymy odzież.
CZWARTEK – sprzątamy kuchnię.
PIĄTEK – sprzątamy łazienkę.
SOBOTA – myjemy część okien i/lub lodówkę.
NIEDZIELA – dzień odpoczynku!

Jeśli wieczorem nie jesteśmy wyczerpane, od czasu do czasu sprzątamy jeden pokój. Jeśli utrzymujemy tam porządek, zajęcia to nie będzie zbyt wyczerpujące ani nie będzie trwało zbyt długo. Kiedy jesteśmy zbyt zmęczone, idziemy do łózka i zostawiamy te prace na jakiś inny dzień.

Zostaw Komentarz

Security Code: