Konserwacja mebli z wikliny

wpis w: Dobra rada | 0
Nie wiesz, jak czyścić wiklinę?
Zastanawiasz się, co zrobić, by przywrócić pierwotną barwę                                                                                                                                                                                                           pociemniałym wiklinowym dodatkom dekoracyjnym lub meblom?

konserwacja mebli z wilkiny

Oto Anielski sposób na wyczyszczenie wikliny!
Szczotka i woda z mydłem

Meble plecione z naturalnych materiałów jak rattan, trawa morska, wodny hiacynt czy bambus, należy szczotkować nylonową szczotką, a następnie przecierać wilgotną ściereczką, namoczoną w delikatnym roztworze mydła i wody. Uważaj, aby zbyt mocno ich nie zmoczyć, bo mogą się odkształcić!

Roztwór z cytryny

Meble z wikliny warto regularnie czyścić suchą ryżową szczotką. Można też przecierać je szmatką namoczoną w wodzie z dodatkiem wody utlenionej (4 łyżki wody utlenionej na 1 litr wody) oraz 4 łyżek soku z cytryny.

Specjalne preparaty
Aby meble plecione ładnie błyszczały, należy od czasu do czasu nanieść na nie wosk do mebli za pomocą czystej ściereczki. Najlepsze będą spray’e do mebli o formule ochronnej, tzw. „Protect System+”.

Zostaw Komentarz

Security Code: